Zagrażające drzewa w Poniatowie

Zagrażające drzewa w Poniatowie. Na miejscu dwa zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

W niedzielę, 21 stycznia, kilkanaście minut po godz. 16 zostaliśmy wezwani do Poniatowa na ulicę Lipową. Zgłoszenie jakie przekazał nam dyspozytor dotyczyło zagrażających drzew.

Na miejsce udaliśmy się naszym jednym zastępem. Po dotarciu pod wskazany adres zlokalizowaliśmy dwa drzewa, które niebezpiecznie oparły się o trzecie i w każdej chwili mogły runąć na jezdnię. Podjęliśmy decyzję o całkowitym usunięciu tych drzew.

Zagrażające drzewa w Poniatowie

Ze względu na możliwość upadku drzew podczas wycinki na linię energetyczną wezwaliśmy do pomocy drabinę z PSP Piotrków. Drzewa zostały przycięte od góry oraz bezpiecznie ułożone poza jezdnią.

Na czas działań droga została całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwały około 30 minut. Miejsce objęte działaniami ratowniczymi zabezpieczał również patrol Policji.