KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nasi młodzi strażacy startowali w powiatowych halowych zawodach MDP [pow. piotrkowski]

W niedzielę 4 lutego w Rozprzy odbyły się pierwsze powiatowe halowe zawody sportowo – pożarnicze dla drużyn MDP z terenu powiatu piotrkowskiego. W zawodach tych startowały trzy nasze drużyny, dwie chłopięce oraz jedna dziewczęca, tym samym reprezentując gminę Sulejów.

Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 w hali sportowej przy byłym gimnazjum w Rozprzy. W startach wzięły udział łącznie 22 drużyny z całego powiatu piotrkowskiego, które wcześniej zajęły pierwsze lub drugie miejsca na szczeblu gminnym tych zmagań.

Gminę Sulejów reprezentowały dwie drużyny chłopięce z MDP Przygłów oraz po jednej z MDP Przygłów oraz MDP Barkowice. Po zaciętej rywalizacji tym razem reprezentanci naszej gminy musieli uznać wyższość innych drużyn, kończąc zawody na miejscach poza podium:
– MDP Przygłów 1 (kat. chłopców): 12 miejsce,
– MDP Przygłów 2 (kat. chłopców): 8 miejsce,
– MDP Przygłów (kat. dziewcząt): 7 miejsce,
– MDP Barkowice (kat. dziewcząt): 9 miejsce.

Halowe zawody MDP – powiat piotrkowski

Klasyfikacja zwycięzców halowych zawodów MDP pow. piotrkowskiego przedstawia się następująco:
Kategoria dziewcząt:
– MDP Proszenie: 1 miejsce,
– MDP Jarosty I: 2 miejsce,
– MDP Bujny: 3 miejsce.
Kategoria chłopców:
– MDP Gomulin: 1 miejsce,
– MDP Bujny: 2 miejsce,
– MDP Polichno: 3 miejsce.

Pomimo, iż tym razem nie udało się naszym drużynom zająć miejsc na podium, to wszyscy wrócili z bagażem nowych doświadczeń oraz uśmiechem na twarzy. Cieszy nas fakt, iż gmina Sulejów reprezentowana była tak licznie przez młodzież z naszej jednostki, która w przyszłości licznie zajmie szeregi ratowników naszej OSP. Wygranym gratulujemy, a wszystkim występującym dziękujemy za wspaniałą sportową rywalizację.

Podziękowania kierujemy również do władz Powiatu Piotrkowskiego z Panem Starostą Piotrem Wojtysiakiem na czele za przekazane wspaniałe nagrody oraz dyplomy. Gminie Sulejów serdecznie dziękujemy za zapewnienie bezpiecznego transportu naszej młodzieży na te powiatowe zmagania.

Teraz czas na przygotowania do II Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, które odbędą się 24 marca w Moszczenicy!

MDP pow. piotrkowskiego – zawody [GALERIA]

Fot.: A. Kolasińska, J. Kosela