KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar w Sulejowie i we Włodzimierzowie

W ciągu weekendu nasza jednostka została zadysponowana do dwóch pożarów. W sobotę wezwano nas do Sulejowa, a w niedzielę na prywatną działkę zlokalizowaną w terenie leśnym we Włodzimierzowie.

Pierwsze wezwanie otrzymaliśmy w sobotę o godzinie 19:00 do pożaru samochodu na stacji orlen w Sulejowie. Nasi strażacy błyskawicznie zjawili się na miejscu i wykluczyli pożar. Sprawdzili również dwie inne lokalizacje. W międzyczasie otrzymali informację iż pożar wybuchł na piotrkowskiej, a nie sulejowskiej stacji orlen. Na szczęście pracownicy stacji zdołali ugasić samochód jeszcze przed przybyciem służb.

Do drugiego pożaru doszło w niedzielę około godziny 16:00 we Włodzimierzowie na ulicy Brzozowej. Paliła się sterta zgromadzonej ściółki na powierzchni 15m2. Pożar zauważyli sąsiedzi, którzy niezwłocznie powiadomili straż pożarną oraz do czasu przyjazdu służb zaczęli gasić pożar.