KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar samochodu osobowego na DK 12 w Poniatowie

Dziś około godziny 15:20 doszło do niebezpiecznego pożaru samochodu osobowego na DK 12 w miejscowości Poniatów. Płonący samochód miał zamontowaną instalację LPG! Pożar gasili strażacy z Piotrkowa i Przygłowa.

W momencie zapalenia się samochodu na krajowej 12 panował duży korek. Pożar mógł rozprzestrzenić się na pozostałe pojazdy. Na szczęście kierowca zdążył zjechać samochodem na pobocze, a podróżujący nim pasażerowie zdołali uciec w bezpieczne miejsce!

Pożar szybko się rozprzestrzeniał i niestety zniszczył pojazd niemalże doszczętnie. Był bardzo niebezpieczny! Samochód wyposażony był w instalację LPG. Przewożono w nim również turystyczną butlę propan – butan.

Na czas działań DK 12 była całkowicie zablokowana. Po opanowaniu zagrożenia Policja wprowadziła ruch wahadłowy.

Pożar samochodu ciężarowego!

Do podobnego zdarzenia nasza jednostka została wezwana również w piątek 9 sierpnia. Na przystanku w Przygłowie doszło do pożaru opony naczepy samochodu ciężarowego.

Kierowca jadący prawem pasem ruchu w kierunku Piotrkowa w pewnym momencie zauważył dym na wysokości kół naczepy. Natychmiast przystąpił do gaszenia oraz wezwał straż pożarną. Na miejsce wezwano strażaków z Piotrkowa i Przygłowa. Sytuacja została szybko opanowana.