KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

8 pożarów w powiecie piotrkowskim. W akcji brało udział 265 strażaków OSP i PSP!

Dziś na terenie powiatu piotrkowskiego doszło do 8 poważnych pożarów zboża na pniu, ścierniska, balotów siana czy suchych traw. Do najpoważniejszych doszło w miejscowości Milejowiec oraz Zalesice. Tylko w tych dwóch miejscowościach spaleniu uległo ponad 12 hektarów upraw.

Nasza jednostka po raz pierwszy została dziś zadysponowana do miejscowości Milejowiec, gdzie spaleniu uległo około 6 hektarów upraw. W działaniach wzięło udział 56 strażaków, a uratowane mienie szacuje się na 500 tys zł.

Następnie zostaliśmy zadysponowani do Przygłowa na ul. Rolniczą gdzie po prawdopodobnym zaprószeniu ognia doszło do pożaru rżyska na powierzchni 30 arów. Zagrożone były pobliskie budynki mieszkalne oraz budynki gospodarstwa rolnego. Na szczęście pożar został szybko opanowany.

W tym samym czasie do pożaru doszło w miejscowości Zalesice. Po opanowaniu pożaru na ulicy Rolniczej w Przygłowie w tamten rejon został zadysponowany nasz „ciężki” Man. Do tego pożaru wezwano łącznie 13 zastępów straży pożarnej w sile 69 strażaków. Spaleniu uległo około 6 hektarów upraw.

To nie jedyne pożary na terenie naszego powiatu. Do podobnych doszło dziś min. w miejscowościach: Moników, Blizin, Majków Duży, Nowa Wieś (gm. Rozprza) oraz Cieszanowice.

Pożary na terenie powiatu piotrkowskiego gasiły dziś m.in jednostki: OSP Przygłów (2zastępy), OSP Rozprza (2 zastępy), OSP Wola Krzysztoporska, OSP Krzyżanów, OSP Kłudzice, OSP Milejowiec, OSP Witów, OSP Sulejów, OSP Moszczenica (pełniąca dziś zabezpieczenie w KM PSP Piotrków Tryb.) oraz PSP Piotrków Tryb.