KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar stodoły w Uszczynie. Budynek doszczętnie spłonął

W poniedziałek 18 stycznia tuż przed godziną 9 doszło do pożaru stodoły w miejscowości Uszczyn. Budynek uległ całkowitemu spaleniu. Wśród strat są m.in. maszyny rolnicze oraz samochód dostawczy. Na miejsce wezwano 6 zastępów straży pożarnej.

Pożar na terenie jednej z posesji w miejscowości Uszczyn został zauważony w poniedziałek kilka minut przed godziną 9. Od razu powiadomiona została straż pożarna.

Jak się okazało, w ogniu stanęła drewniana stodoła. Płomienie błyskawicznie zaczęły się rozprzestrzeniać. Kiedy po kilku minutach strażacy dojechali na miejsce, budynek w całości objęty był już ogniem. Straty są duże. Spłonęły m.in. maszyny rolnicze, plony oraz samochód dostawczy. Stodoła spłonęła doszczętnie, a konstrukcja musiała zostać rozebrana.

Na miejscu pracowali strażacy z Piotrkowa, Przygłowa, Uszczyna i Sulejowa. Akcja była utrudniona ze względu na niską temperaturę i trwała blisko 2 godziny. Przyczyny pożaru nie są aktualnie znane.