KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar garażu oraz usunięcie plamy oleju

Do niebezpiecznego pożaru pomieszczenia gospodarczego doszło dzisiaj około godziny 14:15 w miejscowości Uszczyn. Po dotarciu na miejsce strażacy weszli do budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych. Zlokalizowali źródło ognia oraz otworzyli zaryglowane drzwi w części objętej pożarem. Podawano dwa prądy wody.

Pożar stwarzał duże niebezpieczeństwo. W pomieszczeniach znajdowały butle z gazami technicznymi oraz zbiorniki z paliwem. Dzięki sprawnej interwencji zagrożenie udało się szybko opanować. Pomieszczenia został przewietrzone oraz sprawdzone kamerą termowizyjną. Na miejsce zadysponowano: JRG Piotrków Tryb., OSP Przygłów (GBA i GCBA) oraz OSP Uszczyn. Działania zakończono kilkanaście minut po godzinie 15:00.

Kolizja 3 samochodów na Korytnicy

Strażacy po powrocie z pożaru zostali zadysponowani do usunięcia plamy ropopochodnej na Korytnicy. Wysłano jeden zastęp z naszej jednostki. Plama powstałą w wyniku kolizji 3 pojazdów jadących w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. W samochodach podróżowały dzieci. Na szczęście nikomu nic się poważnego nie stało.

Informację o zdarzeniu przekazali do stanowiska kierowania w Piotrkowie Tryb. strażacy ochotnicy z Bełchatowa, którzy wracali z obchodów dnia strażaka. Zabezpieczyli oni również miejsce zdarzenia do momentu przybycia zastępu z naszej jednostki.