KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar domu w Lubiaszowie. Doszczętnie spłonął dach budynku

Do pożaru doszło w piątek, 23 kwietnia, ok. godz.18:00 w Lubiaszowie przy ulicy Sosnowej (gm. Wolbórz). Zapalił się dach budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano łącznie 8 zastępów straży pożarnej z PSP Piotrków, OSP Wolbórz, OSP Lubiaszów oraz OSP Przygłów.

Przybyli na miejsce strażacy zastali cały dach budynku objęty ogniem. Na szczęście w środku nikt w tym czasie nie przebywał. Po odłączeniu prądu przystąpiono do akcji gaśniczej. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych podawali prądy wody w środku budynku. Pożar gaszono również z zewnątrz, m.in. z wykorzystaniem drabiny mechanicznej. Konstrukcja dachu oraz izolacja uległy całkowitemu spaleniu. Działania trwały blisko cztery godziny.

Pożar w Lubiaszowie [ZDJĘCIA]