KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Korytnica: pożar sadzy w kominie

Pożar sadzy w przewodzie kominowym. Działania OSP

Dzisiaj po godzinie 17 doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Korytnica. Na miejsce wezwano dwa zastępy straży pożarnej. Dzięki szybkiej interwencji nikt nie odniósł obrażeń, a także nie doszło do uszkodzenia komina, co niejednokrotnie jest niebezpiecznym następstwem tego typu pożarów.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP Przygłów i PSP Piotrków. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar sadzy i przystąpili do jego gaszenia. Mieszkańcy na szczęście opuścili budynek i wszyscy znajdowali się w jego pobliżu.

Niebezpieczny pożar sadzy komina

Początkowe działania strażaków polegały na zabezpieczeniu kotła centralnego ogrzewania, wygaszeniu palącej się sadzy oraz wyczyszczeniu przewodu kominowego i wyczystki. W dalszych czynnościach strażacy skontrolowali przewód kominowy kamerą termowizyjną, przewietrzyli pomieszczenia oraz sprawdzili je pod kątem występowania niebezpiecznych gazów.

Pożar sadzy w kominie, jak postępować?
Wezwij kominiarza, zamiast wzywać strażaka!