KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Kolizja i śmiertelne potrącenie na DK12 w Poniatowie

Śmiertelne potrącenie pieszego w Poniatowie

kolizja, dk 12, poniatów, śmiertelne, potrącenie

W Wigilię, 24 grudnia około godziny 18:00 zostajemy zadysponowani do kolizji na krajowej „dwunastce” w miejscowości Poniatów (na wysokości stacji paliw). W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Niestety w tym samym czasie około 200 metrów od kolizji doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Na miejscu pracował jeden zastęp z naszej jednostki oraz jeden z PSP Piotrków.

Śmiertelne potrącenie pieszego na DK 12 w Poniatowie. Wcześniej niemal w tym samym miejscu zderzyły się dwa samochody osobowe

Kolizja dwóch samochodów oraz śmiertelne potrącenie pieszego – do obu zdarzeń doszło w wigilijny wieczór na krajowej 12 w miejscowości Poniatów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, pieszy – którego tożsamość jest ustalana – przechodził przez DK 12 w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna został potrącony przez 49-latka kierującego oplem frontera, który jechał od Piotrkowa w kierunku Sulejowa.

Tuż przed tragicznym potrąceniem w odległości około 200 metrów zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna z podróżujących osób wymagała pomocy medycznej.

Zobacz również

Śmiertelne potrącenie pieszego na DK 12 w Przygłowie – 27 listopada 2020