KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Kolejne interwencje związane z wystąpieniem silnego wiatru

Silny wiatr spowodował wystąpienie kolejnych zagrożeń na terenie który zabezpieczamy. Dyżurny stanowiska kierowania wezwał nas jeszcze do trzech interwencji. Wszystkie były związane z pochylonymi lub powalonymi drzewami.

Kilkanaście minut po godz. 13.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o powalonych drzewach na ul. Kubusia Puchatka we Włodzimierzowie oraz na drodze pomiędzy Kołem, a Barkowicami Mokrymi. Pod wskazane miejsca udały się nasze dwa zastępy.

Na ulicy Kubusia Puchatka drzewo przewróciło się na drogę i całkowicie zatarasowało przejazd mieszkańcom. Na szczęście nie spowodowało żadnych uszkodzeń. Szybka interwencja straży przywróciła drożność ulicy. Na miejscu działał nasz „średni” zastęp (GBA 349E77).

W tym samym czasie drugi z naszych zastępów (ciężki GCBA 349E75), przywracał bezpieczeństwo na leśnej drodze pomiędzy Kołem, a Barkowicami Mokrymi. Doszło tam do pochylenia drzew, które w każdej chwili mogły się przewrócić na podróżujące tamtędy samochody.

Zagrożona DK 12

Przed godz. 15.00 otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie dotyczące zagrażających drzew. Zgłoszenie dotyczyło niebezpiecznie pochylonego drzewa nad krajową 12 oraz gałęzi, która wisiała nad chodnikiem. Strażacy przybyli na miejsce potwierdzili zagrożenie i natychmiast zablokowali prawy pas w kierunku Piotrkowa oraz zamknęli częściowo ruch na chodniku. Na miejsce poprosili również o wsparcie patrolu Policji w celu kierowania ruchem.

Zagrażające drzewo i gałęzie zostały wycięte przy pomocy specjalistycznej drabiny z PSP Piotrków. Utrudnienia w ruchu trwały ok. godziny. Na ten moment (godz. 17.20) odnotowaliśmy łącznie 4 zgłoszenia związane z wystąpieniem silnego wiatru.