KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Silny wiatr w regionie. Strażacy usuwają jego skutki

Zgodnie z wczorajszymi ostrzeżeniami teren powiatu piotrkowskiego opanowały silne podmuchy wiatru. W ciągu ostatnich 24 godzin w Sulejowie, największe odnotowane porywy miały prędkość 96 km/h.

Silne podmuchy spowodowały wystąpienie wielu zagrożeń. W całym pow. piotrkowskim odnotowano już kilkanaście zdarzeń, głownie związanych z powalonymi drzewami.

Do takiego zdarzenia została zadysponowana również nasza jednostka. Przed godz. 10.00 udaliśmy się do Włodzimierzowa na ul. Słoneczną. W wyniku silnego wiatru dwa drzewa zostały pochylone nad budynek mieszkalny. Na szczęście oparły się o inne drzewa i nie uszkodziły budynku.

Strażacy usunęli drzewa przy pomocy pilarek. Przydatna była tutaj wiedza zdobyta podczas ćwiczeń w dniu 11 grudnia 2021r., gdzie pod okiem profesjonalnego pilarza oraz leśników, ćwiczyliśmy wycinkę drzew niebezpiecznych (link: https://ospprzyglow.pl/strazacy-cwiczyli-wycinke-drzew-niebezpiecznych/).

IMGW-PIB ostrzega silne wiatry nawet do 100 km/h

Według ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, silny wiatr o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h utrzyma się do godz. 18.00.