KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Kolejna kolizja na DK 12. Tym razem w Korytnicy.

Do kolejnego wypadku na krajowej „dwunastce”doszło dzisiaj około godziny 16.30 na 406 kilometrze – na wysokości miejscowości Korytnica. W wypadku wzięły udział 3 samochody. Jedna osoba z lekkimi obrażeniami została zabrana do szpitala.

Kierujący samochodem dostawczym marki iveco uderzył w poprzedzający go samochód osobowy marki golf, który został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu. Następnie uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy.

Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało.Pasażerka samochodu osobowego z lekkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Początkowo ruch był całkowicie zablokowany. Po przebadaniu uczestników przez zespół ratownictwa medycznego Policja udrożniła jeden pas drogi i kierowała ruchem „wahadłowo”.

Nasza jednostka została zadysponowana na miejsce w celu zabezpieczenia wycieków płynów eksploatacyjnych. Utrudnienia na drodze trwały około 2 godzin.