KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Dwie interwencje w związku z środową nawałnicą oraz czwartkowy pożar ściółki

Dwie interwencje odnotowała nasza jednostka w związku z nawałnicą jaka przeszła w środę, 21 czerwca, przez powiat piotrkowski.

Pierwsze zdarzenie odnotowaliśmy przed godz. 23.00 w Piotrkowie Trybunalskim. Dotyczyło zalanej drogi przy wiadukcie w alejach Piłsudskiego. Strażacy po przybyciu na miejsce stwierdzili, iż studzienki burzowe są drożne, jednak nie zdążyły odebrać wody. Działania polegały na zabezpieczeniu tego miejsca oraz odczekaniu, aż woda zostanie odprowadzona przez kratki. W czasie dysponowania do tego zdarzenia zabezpieczaliśmy rejon operacyjny PSP Piotrków.

Drugie zdarzenie odnotowaliśmy o godz. 23:50 we Włodzimierzowie. Doszło tam do zalania budynku mieszkalnego oraz podwórka. Do obu zdarzeń wyjechaliśmy naszym technicznym zastępem. Działania zakończyliśmy przed godz. 1:00 w nocy.

Pożar we Włodzimierzowie

Do kolejnego zdarzenia zostaliśmy wezwani w czwartek, 22 czerwca, przed godz. 12.00. W miejscowości Włodzimierzów przy ul. Jarzębinowej doszło do pożaru ściółki. Dzięki szybkiej interwencji naszej jednostki udało się uniknąć rozległego pożaru obszaru zalesionego. Na miejscu pracował nasz „ciężki” zastęp.