KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar lasu w Korytnicy. Na miejscu trzy zastępy straży pożarnej

Do pożaru lasu doszło we wtorek, 18 lipca, przed godz. 22.00 w miejscowości Korytnica. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Według zgłoszenia zapalił się las na wysokości stacji Circle K. Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do gaszenia. Paliło się poszycie leśne na powierzchni około 50 m2. W działaniach gaśniczych brały udział dwa zastępy z OSP Przygłów oraz jeden z PSP Piotrków.

To nie pierwszy pożar w tym miejscu. Do podobnego pożaru doszło tutaj w tym roku, dokładnie 9 maja. Wtedy paliła się sterta śmieci oraz opona od samochodu ciężarowego. W obu przypadkach prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

Pożar na Korytnicy – zdjęcia