KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Bohaterski druh z MDP Łazy Dąbrowa!

Prawdziwie bohaterską postawą wykazał się Norbert Tarnowski, druh z MDP Łazy Dąbrowa, który uratował życie mężczyźnie, przyciśniętego przez samochód osobowy! Do zdarzenia doszło dzisiaj w miejscowości Łazy Dąbrowa (gm. Sulejów).

Jak relacjonuje profil facebookowy OSP Łazy Dąbrowa, druh Norbert Tarnowski z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej uratował życie, gdy jadąc rowerem zauważył, iż pod samochodem przy jednej z posesji leży człowiek.

Osoba poszkodowana prawdopodobnie próbowała naprawić tłumik w samochodzie osobowym. Niestety samochód spadł z lewarka, a osoba została przygnieciona przez samochód.

W tym czasie, obok zdarzenia, przejeżdżał druh Norbert, który widząc zaistniałą sytuację podłożył lewarek pod samochód i podniósł go wyciągając przy tym osobę poszkodowaną. Następnie powiadomił służby ratownicze.

Na miejsce zadysponowano: Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję, Załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Rozprzy.