KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Złamany konar drzewa oraz zalana droga w Przygłowie.

Nasza jednostka została dziś zadysponowana do dwóch zdarzeń związanych z występowaniem obfitych opadów. Interweniowaliśmy na krajowej „dwunastce” usuwając konar drzewa oraz na ulicy Topolowej, gdzie doszło do zalania drogi.

Zalegający konar da drodze krajowej nr 12 w miejscowości Przygłów zuważył zarządca drogi. Uniemożliwiał on przejazd prawym pasem w kierunku Piotrkowa. Aby jak najszybciej usunąć zagrożenie i przywrócić płynny ruch zarządca poprosił o pomoc straż pożarną. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z naszej jednostki. Utrudnienia w ruchu trwały blisko 20 minut.

Strażacy usuwają konar z DK 12 w Przygłowie
Zalana jezdnia utrudniała przejazd

Następne zgłoszenie dotyczyło zalanej drogi gminnej na ulicy Topolowej. Problem niedokończonej inwestycji z którą mieszkańcy Przygłowa borykają się już od kilku lat. Praktycznie po każdej większej ulewie dochodzi tutaj do zalania jezdni, która uniemożliwia ruch pieszy i utrudnia przejazd samochodem.

Dziś po raz kolejny musiała tutaj interweniować straż pożarna. Dzięki wypompowaniu wody do rowu możliwy jest tutaj „normalny” przejazd.

Interwencja OSP Przygłów na ulicy Topolowej
Strażacy wypompowali wodę do rowu
Problem z wodą na drodze w Kłudzicach

Podobny problem od kilku lat występuje w miejscowości Kłudzice. Dziś po intensywnych opadach występuje już tutaj stan alarmowy. Zalane rowy oraz częściowo jezdnia mogą być powodem kolejnych interwencji straży pożarnej.

Rowy w Kłudzicach nie „przyjmują” już wody
Częściowo zalana jezdnia w Kłudzicach

#OSPPrzygłów #DK12 #Kłudzice