KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Zabezpieczenie rejonu operacyjnego. Alarm czujki w Majkowie Dużym.

W poniedziałek po godzinie 18 w Piotrkowie na ul. Próchnika doszło do dużego pożaru budynku byłego „Metalplastu”. Pożar zauważył właściciel budynku, który w tym czasie znajdował się na terenie byłego zakładu. Na miejsce zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej.

Ze względu na wielkość pożaru oraz trudność jego opanowania na miejsce zadysponowano liczne zastępy z PSP i OSP. Z uwagi na ten fakt od godziny 19.30 nasza jednostka pełniła dyżur w komendzie piotrkowskiej straży zabezpieczając rejon operacyjny.

Alarm monitoringu ppoż. Majków Duży

O godzinie 5.50 zostajemy zadysponowani do miejscowości Majków Duży gdzie w znanym hotelu doszło do zadymienia i uruchomienia czujki alarmowej. Na miejsce wezwano również zastęp z OSP Gomulin i dwa z PSP Piotrków (w tym drabinę mechaniczną).

Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zauważyli wydobywający się dym z pomieszczenia kotłowni. Natychmiast wygasili kocioł oraz przewietrzyli pomieszczenie.

Na szczęście dym nie zdołał się przedostać do części hotelowej budynku i ewakuacja gości nie była konieczna.Strażacy skontrolowali również drożność przewodu kominowego i sprawdzili kamerą termowizyjną czy nie doszło w nim do zapalenia się sadzy.

O godzinie 7 działania zakończono i jednostki z PSP Piotrków powróciły do pożaru na ulicy Próchnika natomiast zastęp z OSP Przygłów do godziny 8.20 pełnił jeszcze dyżur zabezpieczenia rejonu operacyjnego KM PSP Piotrków.