KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wypadek na światłach w Przygłowie. Tragiczne zdarzenie w trakcie działań ratowniczych.

Do niebezpiecznego wypadku doszło dzisiaj około godziny 07:20 na skrzyżowaniu DK 12 i DW 742 w Przygłowie. Zderzyły się ciężarówka oraz auto osobowe. W momencie wypadku sygnalizacja świetlna nie działała. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala w Piotrkowie Tryb. Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało. 

Ciężarówka marki scania uderzyła w auto kia rio  wykonujące manewr skrętu w lewo z ulicy Łęczyńskiej w kierunku Piotrkowa Tryb. Przyczyny wypadku na miejscu badała Policja. Droga w kierunku Sulejowa była całkowicie zablokowana. Ruch do Piotrkowa odbywał się przez boczne ulice.
 
W trakcie zabezpieczania miejsca wypadku w samochód strażacki GCBA Jelcz z małą prędkością uderzył samochód osobowy marki volksvagen golf.  Ratownicy po podejściu do kierowcy zorientowali się, że jest nieprzytomny i potrzebuje pomocy. Wyjęli osobę z samochodu i rozpoczęli resuscytacje krążeniowo – oddechową. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Po około godzinnej resuscytacji lekarz stwierdził zgon.
 
Kierujący golfem to 67 letni mężczyzna – mieszkaniec Sulejowa. Kierowca zasłabł dlatego wjechał w strażacki pojazd. Prokuratura bada przyczynę śmierci mężczyzny.
 

Galeria:

Zdjęcie 1 z 11