KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne

Kilkanaście powalonych drzew oraz zerwane linie energetyczne to skutek śnieżnej i wietrznej aury która zawitała do naszego regionu we wtorek. Wczoraj około godziny 23:40 nasza jednostka została zadysponowana do powalonych drzew pomiędzy Przygłowem, a Kołem. Zerwane były również linie energetyczne. Sytuacja powtórzyła się dzisiaj rano około godziny 05:50. Strażacy usunęli kilkanaście drzew pomiędzy miejscowościami Przygłów – Koło – Piotrków Tryb.

Po usunięciu konarów udaliśmy się do Przygłowa, gdzie doszło do wypadku samochodu osobowego z dostawczym. Na miejscu działał już zastęp GCBA z naszej jednostki oraz dwa zastępy z JRG Piotrków Tryb. [artykuł]

Około godziny 08:30 wysłano nas do miejscowości Poniatów do zerwanych linii energetycznych. Na miejscu strażacy zabezpieczyli oraz oznakowali zerwane linie. Zagrożenie wystąpiło w dwóch miejscach na ul. Klonowej oraz Kasztanowej. Do zdarzenia zadysponowano również OSP Uszczyn. Awarie na bieżąco są usuwane jednak ograniczenia w dostawie prądu mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Warunki pogodowe cały czas są trudne. Strażacy przestrzegają przed poruszaniem się zadrzewionymi drogami. To może być bardzo niebezpieczne!

Galeria:

Zdjęcie 1 z 28

Fot.: A.Kolasińska, K.Rytych