KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wypadek na DK 12 w Korytnicy, pożar traw w Kole

Do pożaru traw doszło dzisiaj około godziny  17:30 w miejscowości Koło. Na miejsce zostały zadysponowane jednostki z Przygłowa, Piotrkowa oraz Koła. Spaleniu uległo około 5 arów nieużytków. Pożar stwarzał duże zagrożenie dla blisko posadowionych budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. Strażacy szybko ugasili ogień i zapobiegli rozprzestrzenianiu się pożaru na pobliskie domostwa. Akcja trwała około 40 minut.

W trakcie powrotu do bazy nasi strażacy zostali zadysponowani do miejscowości Korytnica, gdzie doszło do wypadku na DK 12. Zderzyły się dwa samochody osobowe marki volksvagen oraz renault. Dyspozytor poinformował o jednej osobie rannej. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a uczestnicy wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach. Ratownicy zabezpieczyli pojazdy oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Na miejscu działali strażacy z Przygłowa, Piotrkowa, ZRM oraz Policja.

Galeria:

Zdjęcie 1 z 6

 

Fot.: B.Kolasiński, K. Rytych