KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Włodzimierzów: Pożar budynku gospodarczego

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 października, przed godz. 21.00 w miejscowości Włodzimierzów. Na miejsce zadysponowano zastępy straży z Piotrkowa, Przygłowa i Sulejowa. Budynek gospodarczy (dawna stodoła) spłonął niemal doszczętnie.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu, strażacy zastali budynek gospodarczy całkowicie objęty ogniem. Ogień zagrażał również sąsiadującym budynkom. W pierwszej fazie działań strażacy podali dwa prądy wody na palący się budynek oraz jeden obronny na budynek sąsiedni. W kolejnym etapie strażacy musieli częściowo rozebrać konstrukcję budynku oraz przerzucić i przelać składowany tam opał (drewno i węgiel). Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Strażacy OSP Przygłów po zakończonych działaniach (powrót do bazy).