KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Włodzimierzów: Pochylone drzewo zagrażało bezpieczeństwu

Pochylone drzewo nad budynek mieszkalny zagrażało mieszkańcom Włodzimierzowa. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 lutego, przed godziną 20:00 na ulicy Kolejowej.

W wyniku silnych podmuchów wiatru doszło do uszkodzenia drzewa, które oparło się o drugie stwarzając zagrożenie upadku nad budynek mieszkalny. Na miejsce wezwano jeden zastęp z naszej jednostki. Strażacy po dotarciu na miejsce i ocenie zagrożenia zdecydowali się na całkowite usunięcie drzewa. Działania w asyście policji trwały blisko godzinę.

IMGW ostrzega

Silny wiatr w powiecie piotrkowskim może występować jeszcze do wtorku, 21 lutego, do godziny 7:00. Aktualnie na nasz region wydano ostrzeżenie 1 stopnia. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu.