KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Uszczyn: pożar kotłowni w budynku mieszkalnym

Do pożaru doszło dziś około godziny 21.00 na ulicy Krawieckiej w miejscowości Uszczyn. Na miejsce natychmiast zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej: 1 OSP Przygłów i 2 PSP Piotrków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków okazało się, że pożar powstał w kotłowni znajdującej się w części piwnicznej obiektu. Dużą rolę w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się ognia miał jeden z mieszkańców domu, który przy pomocy gaśnicy zaczął gasić powstały pożar.

Kotłownia miała ok. 10m2. Znajdował się w niej kocioł centralnego ogrzewania oraz drewno. Pożar wybuchł prawdopodobnie od niedogaszonego popiołu.

Po zakończeniu działań gaśniczych strażacy sprawdzili temperaturę za pomocą kamery termowizyjnej oraz wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Nie było osób poszkodowanych, a lokatorzy mogli wrócić do domu.