KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Tragedia w Kałku: Starsza kobieta zginęła w pożarze swojego mieszkania!

Do pożaru doszło w niedzielę w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Kałek. Na miejsce natychmiast zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej: 2 z OSP Przygłów oraz 2 z PSP Piotrków. Strażacy podczas działań gaśniczych w budynku odnaleźli spalone ciało kobiety – mieszkanki domostwa.

Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali po godz. 12.30. Płonął niewielkich rozmiarów dom jednorodzinny w miejscowości Kałek w gminie Sulejów. W akcji uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej. Na miejsce wezwano również Policję oraz pracowników zakładu energetycznego.

Strażacy podczas akcji odnaleźli ciało kobiety. Znajdowało się ono w pobliżu spalonego łóżka. To prawdopodobnie 80-letnia właścicielka i jedyna mieszkanka domu.

Jako wstępną przyczynę wybuchu ognia wskazano zaprószenie ognia. Dokładne okoliczności pożaru wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.