KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Uszczyn. Pożar kotłowni budynku wielorodzinnego!

Dzisiaj tuż przed godziną 7.00 doszło do pożaru kotłowni budynku wielorodzinnego w Uszczynie na ulicy Szkolnej. Na miejsce natychmiast zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej: po dwa z OSP Przygłów i PSP Piotrków.

Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do zadymionego pomieszczenia i szybko ugasili pożar. Paliły się składowane w piwnicznej kotłowni materiały opałowe obok kotła centralnego ogrzewania. Nadpalone materiały usunięto z kotłowni na zewnątrz i przelano je wodą.

Ze względu na duże zadymienie w obiekcie, strażacy ewakuowali również mieszkańców budynku i przewietrzyli pomieszczenia. Na szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej. Działania trwały około godziny.

Pożar kotłowni w Uszczynie – zdjęcia