KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacy uratowali pszczoły

We wtorek, 22 czerwca, nasi strażacy zostali wezwani do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w miejscowości Włodzimierzów.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu okazało się, iż są to pszczoły, bardzo pożyteczne owady. Były zlokalizowane w konstrukcji budynku, ale podjęto próbę ich uratowania. Strażacy poprosili o pomoc pszczelarza z Pasieka Na Mokrych, który również na co dzień służy w naszej jednostce. Dzięki zgodzie właścicieli wykonano dostęp do gniazda, a pszczoły zostały bezpiecznie zabrane przez pszczelarza.

Dbajmy o pszczoły!

Rola tych owadów jest ogromna. Pszczoły nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin. Przenosząc pyłek, zwiększają jakość i ilość plonów. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie jest możliwy.