KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Burza nad Piotrkowem. Zalane ulice i budynki

W czwartek, 24 czerwca, w godzinach porannych nad Piotrkowem przeszła gwałtowna burza. Ulewny deszcz zalał posesje, ulice oraz budynki. W mieście i powiecie straż pożarna musiała interweniować 22 razy.

Około godz. 8:00 jeden z naszych zastępów został zadysponowany do Piotrkowa Trybunalskiego. Wspieramy działania prowadzone przez PSP Piotrków. Sytuacja początkowo była bardzo trudna. Nasi strażacy podjęli na terenie miasta cztery interwencje. Trzy z nich dotyczyły zalanych mieszkań na ulicy Karolinowskiej, Belzackiej i Wojska Polskiego oraz zabezpieczaliśmy rejon operacyjny. Niestety na dzień dzisiejszy wydawane są kolejne ostrzeżenia dotyczące występowania burz, silnych wiatrów i ulewnych deszczy.