KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Statystyki interwencji gm. Sulejów. Stan na dzień, 5 kwietnia

Początek roku na terenie gminy Sulejów jest bardzo pracowity dla strażaków OSP i PSP. Tylko do 5 kwietnia (stan na godz. 12.45) odnotowano 142 interwencje w których brało udział 1122 ratowników.

Podjęte interwencje to: 7 alarmów fałszywych, 111 miejscowych zagrożeń oraz 24 pożary. Tak intensywnego początku roku nie było od wielu lat. W większości ma to związek z wystąpieniem w miesiącach styczeń i luty nawałnic jakie przeszły przez nasz region. Z kolei w marcu zwiększyła się liczba pożarów traw i nieużytków będących następstwem suszy i 3-go stopnia zagrożenia pożarowego.

W tych 142 zdarzeniach na terenie naszej gminy wzięło udział 1122 ratowników oraz 209 pojazdów. Porównując statystyki do innych gmin z terenu powiatu to w gminie Sulejów aktualnie odnotowano najwięcej zdarzeń. 

Statystyki pow. piotrkowski

  • gm. Aleksandów – 44 zdarzenia,
  • gm. Czarnocin – 24 zdarzenia,
  • gm. Gorzkowice – 48 zdarzeń,
  • gm. Grabica – 38 zdarzeń,
  • gm. Łęki Szlacheckie – 15 zdarzeń,
  • gm. Moszczenica – 104 zdarzenia,
  • gm. Ręczno – 18 zdarzeń,
  • gm. Rozprza – 75 zdarzeń,
  • gm. Wola Krzysztoporska – 102 zdarzenia,
  • gm. Wolbórz – 93 zdarzenia.