KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Przygłów: Pożar sadzy w przewodzie kominowym

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 kwietnia, kilka minut po godzinie 16:00 w Przygłowie przy ulicy Rolniczej. Doszło tutaj do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy straży z OSP Przygłów i PSP Piotrków.

Strażacy po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do działań gaśniczych. W pierwszej fazie zabezpieczyli kocioł centralnego ogrzewania oraz starali się uzyskać dostęp do komina z poziomu dachu. Niestety śliska i mająca duży kąt nachylenia połać dachu utrudniała te czynności.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego – strażacy starali się uzyskać dostęp do wylotu komina

Po kilku minutach strażacy dostali się do wylotu przewodu kominowego i przystąpili do strącania palącej się sadzy wyciorem kominowym. Następnie usunęli je z przewodu dymowego i dogasili już poza budynkiem. Skontrolowali również komin kamerą termowizyjną oraz pomieszczenia pod kątem występowania niebezpiecznych gazów. Na tym działania zakończono. Akcja trwała nieco ponad godzinę.

Pożary sadzy to zagrożenie nie tylko dla samego budynku, ale również dla strażaków.

Dołączamy zdjęcie pokazujące zabrudzenia widoczne na ubraniu ochronnym strażaka, który działał bezpośrednio przy kominie na dachu.#NieDlaRakawStraży

Pralnica dla OSP Przygłów – zobacz informacje

zdjęcie główne: archiwum osp.przyglow.net