KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar zboża na pniu w Kałku oraz lasu w Poniatowie.

W miejscowości Kałek doszło dziś do dużego pożaru zboża na pniu. Dym widoczny był z kilku kilometrów. Informację o pożarze strażacy otrzymali o godz. 12.00. Ze zgłoszenia wynikało, że płonie zboże na pobliskich polach.

Na miejsce natychmiast wysłano 5 zastępów straży pożarnej: OSP Przygłów (2 zastępy), OSP Kałek, OSP Kłudzice oraz PSP Piotrków Tryb. Strażacy wspólnie z mieszkańcami szybko opanowali ogień, który objął ok. hektara zboża.

Pierwsze działania przy pożarze rozpoczęli mieszkańcy Kałku. Ciągnikami rolniczymi odorali miejsce pożaru od pozostałych pól dzięki czemu teren pożaru został znacząco zmniejszony.

Pożar zboża na pniu m. Kałek

 

Do kolejnego pożaru doszło tuż po godzinie 16 w lasach nieopodal miejscowości Poniatów. Spaleniu uległo około 15arów lasu. Na miejsce natychmiast zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej: OSP Przygłów (dwa zastępy), OSP Kłudzice oraz PSP Piotrków Tryb.

Na miejscu działali również pracownicy straży leśnej , którzy wsparli działania strażaków agregatem gaśniczym. Wezwali oni również pracowników leśnych którzy odorali miejsce pożaru oraz usunęli przeszkadzające w działaniach drzewa.

Niestety prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie niedogaszonego ogniska. Obecnie w lasach panuje ogromna susza – skąd pomysł na palenie tam ognisk…?

Pożar lasu w Poniatowie

 

A tutaj jeden ze skutków ludzkiej bezmyślności…

brak słów…