KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar rżyska w Korytnicy – zagrożone zboże na pniu!

Do pożaru doszło dzisiaj około godziny 17:40 na polach między Uszczynem, a Korytnicą. Spaleniu uległo około 3 hektarów rżyska oraz kilka belek sprasowanej słomy. Na miejsce natychmiast zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej.

Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i stanowił zagrożenie dla zboża na pniu oraz znajdujących się w pobliżu budynków. Duża rolę w tego typu pożarach odgrywają mieszkańcy miejscowości, którzy maszynami rolniczymi „odorują” teren pożaru od pozostałych pól. Tak było również w tym przypadku.

Strażacy gasili pożar z wykorzystaniem linii gaśniczych oraz działek wodno-pianowych. Po ugaszeniu pożaru pole było dogaszane z wykorzystaniem zraszaczy pojazdów pożarniczych. Intensywne prowadzone działania gaśnicze trwały blisko dwie godziny.

Pogorzelisko dokładnie skontrolowano, a następnie pojedyncze zarzewia ognia przelano wodą. Na tym działania zakończono. Na miejscu działało 24 strażaków PSP i OSP.

Zadysponowano: OSP Przygłów (dwa zastępy), PSP Piotrków Tryb. (dwa zastępy) oraz OSP Barkowice.

Fot.: K.Skowrońska, M.Rytych