KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar w Sulejowie. Spłonęła doszczętnie stodoła

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar stodoły, jaki wybuchł w sobotę (28 listopada) po godzinie 20:20 w Sulejowie przy ulicy Kopalnia Górna.

Do działań zadysponowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej Jednostki ratowniczo – Gaśniczej z Piotrkowa, a także zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Przygłowa, Sulejowa i Sulejowa – Podklasztorze. W momencie przyjazdu strażaków ogniem objęty był cały budynek stodoły.

Spaliła się składowana w stodole słoma i różne inne składowane tam rzeczy. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Dzięki sprawnej akcji ogień szybko udało się opanować. Strażacy przy dogaszaniu palącej się słomy wykorzystali koparko – ładowarkę. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie. Akcja gaśnicza zakończyła się tuż przed północą.

Film pożar stodoły
Pożar stodoły Sulejów ulica Kopalnia Górna