KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar budynku mieszkalnego oraz usunięcie gniazda szerszeni

Pożar budynku mieszkalnego oraz usunięcie gniazda szerszeni. Takie zgłoszenia wpłynęły do naszej jednostki w sobotni wieczór. Jedno i drugie zagrożenie wystąpiło w miejscowości Witów Kolonia. Na szczęście to pierwsze okazało się być fałszywym.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed godziną 19. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej: dwa z OSP Przygłów oraz jeden z PSP Piotrków. Na szczęście pod podanym adresem strażacy nie stwierdzili pożaru budynku mieszkalnego. Sprawdzili również sąsiednie domostwa jednak zagrożenie wykluczono. Prawdopodobnie widoczne zadymienie powstało z przewodu kominowego i zaniepokoiło pobliskich mieszkańców, którzy zaalarmowali straż pożarną.

Po zakończeniu działań nasz ciężki zastęp został wysłany kilka domów dalej w tej samej miejscowości do usunięcia owadów błonkoskrzydłych. Zostały one zlokalizowane w podbitce dachowej i usunięte.