KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Powalone drzewa we Włodzimierzowie i Sulejowie

Dzisiaj (środa 29 lipca) około godziny 10.00 nasza jednostka została wezwana do powalonego drzewa na drodze we Włodzimierzowie przy ulicy Leśnej. Zalegające drzewo uniemożliwiało dojazd pracownikom zakładu energetycznego do usunięcia awarii linii energetycznej. To oni poprosili o pomoc straż pożarną.

Na miejsce wezwano jeden zastęp z naszej jednostki. Po dojeździe na miejsce usunęliśmy drzewo oraz udrożniliśmy drogę – tłumaczą strażacy.

Powalone drzewo na linię energetyczną

Po zakończeniu działań we Włodzimierzowie zadysponowano nas do sulejowskiego ośrodka wypoczynkowego „Dzikusy”, gdzie drzewo przewróciło się na linię energetyczną. Na miejscu pracował już zastęp z OSP Sulejów, który wezwany był do ośrodka „Anpol”. Jak się okazało dwa zgłoszenia od osób przebywających na pobliskich ośrodkach dotyczyły tego samego zdarzenia.

O godzinie 18:15 nasza jednostka otrzymuje kolejne zgłoszenie dotyczące powalonego konaru drzewa na linie energetyczną we Włodzimierzowie przy ulicy Łęczyńskiej. Po dojeździe na miejsce okazało się, iż drzewo nie zalega na linii energetycznej lecz telefonicznej. Strażacy usunęli konar, a nieuszkodzony przewód powrócił na swoje miejsce.

Wszystkie te zdarzenia były wynikiem burzy jaka przeszła przez nasz region we wtorkowy wieczór. Na szczęście nie była tak groźna jak ostrzegali meteorolodzy, ale nie obyło się bez interwencji. W całym powiecie odnotowano ich kilkanaście, a ten najpoważniejszy w miejscowości Kolonia Krężna (gm. Wola Krzysztoporska). Doszło tam do zerwania części dachu w budynku mieszkalnym.