KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Poranny pożar w Przygłowie

We wtorek (6 września) w godzinach porannych doszło do groźnego pożaru na jednym z gospodarstw w Przygłowie. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania około godziny 5:00. Według zgłoszenia na jednym z gospodarstw w Przygłowie zapaliło się składowane blisko domu drzewo. Ogień miał się również pojawić na dachu budynku mieszkalnego. Na miejsce natychmiast zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, w tym dwa z naszej jednostki.

Po dotarciu pod wskazany adres strażacy potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do akcji gaśniczej podając dwa prądy wody w natarciu. Jeden na palące się drewno, a drugi na budynek. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji doszło tylko do uszkodzeń elewacji.

Pożar w Przygłowie

W pierwszej fazie działań konieczne było zdalne wyłączenie prądu, ponieważ płomienie uszkodziły przyłącz elektryczny do budynku. Linia ta spadła na ogrodzenie posesji, będąc pod napięciem, co powodowało dodatkowe zagrożenie.

Następnie strażacy sprawdzili budynek kamerą termowizyjną. Nie stwierdzili podwyższonych temperatur w środku. W końcowej fazie działań składowane drewno zostało przerzucone i dokładnie przelane wodą. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Osoba tam mieszkająca, po dojeździe na miejsce służb, była już poza budynkiem.

Na miejscu pracowało 20 strażaków OSP i PSP w tym 12 z naszej jednostki. Działania zakończono około godziny 7:00.