KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Łęczno: Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę, 9 września, na drodze wojewódzkiej nr 742 w okolicach miejscowości Łęczno. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy zginął 48 – letni rowerzysta.

Do zdarzenia nasza jednostka została zadysponowana około godziny 16:40. W zgłoszeniu otrzymaliśmy informację, że potrącony rowerzysta znajduje się pod pojazdem.

Śmiertelny wypadek w Łęcznie

Strażacy po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie oraz wydobyli mężczyznę spod pojazdu i przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Niestety pomimo podjętej próby przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Na czas działań droga była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowało łącznie dwudziestu strażaków z OSP Przygłów, OSP Krzewiny oraz PSP Piotrków. Do zdarzenia wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.