KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Łazy Dąbrowa: Pożar budynku po uderzeniu pioruna

W czwartek, 9 czerwca, przez powiat piotrkowski przeszły gwałtowne burze po których straż pożarna musiała interweniować kilkanaście razy. Odnotowano zgłoszenia związane z  podtopieniami, zerwanymi dachami oraz powalonymi drzewami.

Na terenie gminy Sulejów doszło do jednego poważnego pożaru. Spłonął budynek gospodarczy w miejscowości Łazy Dąbrowa, który stanął w ogniu po uderzeniu pioruna.

Strażacy z OSP Przygłów do akcji zaalarmowani zostali około godz. 19.30. Otrzymali zgłoszenie, iż w miejscowości Łazy Dąbrowa doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejsce udali się ciężkim samochodem gaśniczym posiadającym 5 tys. litrów wody.

Po przybyciu na miejsce zastali budynek gospodarczy o powierzchni około 50 m2 całkowicie objętym ogniem. Natychmiast podali dwa prądy gaśnicze w natarciu. Drewniana konstrukcja budynku spłonęła doszczętnie, na szczęście wewnątrz niej nie znajdowały się żadne zwierzęta ani maszyny.

Z ogniem walczyło 7 zastępów straży pożarnej

Z pożarem walczyli strażacy z  OSP Przygłów, OSP Łazy Dąbrowa, PSP Piotrków, OSP Łazy Duże, OSP Krzewiny, OSP Kłudzice oraz OSP Rozprza. Ogień został całkowicie opanowany po blisko dwóch godzinach.

Pożar powstał w wyniku uderzenia pioruna w budynek gospodarczy znajdujący się na działce mieszkalnej o zwartej zabudowie. Natychmiast stanął całkowicie w ogniu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a pozostałe budynki udało się uratować.