KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Korytnica. Pożar dachu budynku mieszkalno – gospodarczego

Dzisiaj około godziny 10:40 doszło do groźnego pożaru w miejscowości Korytnica. Spaleniu uległ dach budynku mieszkalno – gospodarczego. Na strychu przechowywano snopki słomy, które strażacy musieli usunąć poza budynek.

Po przybyciu pierwszych jednostek dach już cały objęty był ogniem.

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych natychmiast przystąpili do gaszenia oraz lokalizowania pożaru. Niezbędne było usunięcie części dachu. Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do usuwania elementów dachu oraz snopków słomy poza budynek.

Na miejscu działało 40 strażaków. Zadysponowano jednostki z : Przygłowa 2 zastępy, Piotrkowa 2 zastępy, Barkowice, Uszczyn, Witów po jednym zastępie. Działania zakończono około godziny 15:20.

Galeria:

Zdjęcie 1 z 20

 

Fotorelacja: Marta Rytych