KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Duży pożar na ulicy Broniewskiego w Piotrkowie Trybunalskim

Do groźnego pożaru doszło dzisiaj tuż przed godziną 15 w Piotrkowie Trybunalskim na ul. Broniewskiego – za stadionem piłkarskim klubu Polonia Piotrków. Początkowo niegroźny pożar za sprawą silnego wiatru bardzo szybko się rozprzestrzeniał.

Przez ponad dwie godziny strażacy walczyli z pożarem nieużytków na powierzchni około 10 hektarów.

Na miejscu interweniowało łącznie 6 zastępów straży pożarnej – 3 z PSP Piotrków Tryb. oraz po jednym z OSP Przygłów, OSP Moszczenica, OSP Rozprza. Na miejscu pojawił się także radiowóz policji. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.

Film podesłany przez naszego kolegę Mariusza z OSP Kłudzice, któremu udało się uchwycić pożar.

 

Obszar pożaru był bardzo duży. Podmuchy wiatru oraz wyschnięte zarośla sprawiały, że akcja była bardzo trudna. Strażacy nie mieli również możliwości bezpośredniego dojazdu do pożaru.  Musieli rozwijać długie linie gaśnicze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru.

Przestrzegamy przed wypalaniem traw oraz zapoznanie się z kampanią prowadzoną przez naszą jednostkę https://ospprzyglow.pl/nie-wypalaj-traw-nie-zabijaj/