KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Długa plama substancji ropopochodnej na DK 12. Duże utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 14:30 na krajowej 12 pomiędzy Przygłowem, a Korytnicą. Plama substancji ropopochodnej ciągnęła się na odcinku prawie 3 kilometrów. W czasie działań podróżujący krajową 12 spotkali się z dużymi utrudnieniami. Policja kierowała ruchem wahadłowo.

Strażacy OSP Przygłów usuwali plamę również w kierunku Sulejowa

Na miejsce wezwano 3 zastępy straży pożarnej: dwa z OSP Przygłów oraz jeden z PSP Piotrków Tryb. Zużyto duże ilości środka neutralizującego substancję ropopochodną. Strażacy podzieleni na odcinki usuwali plamę od ulicy Rolniczej w Przygłowie, aż do Korytnicy na odcinku 406 – 409 km krajowej 12.

Działania zostały zakończone około godziny 17:40. Tym samym miejsce przekazano zarządcy, a Policja przywróciła prawidłowy ruch. Okoliczności zdarzenia w tym momencie nie są znane.