KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wypadek na krajowej 12 w Sulejowie

W środę 23 stycznia na krajowej 12 w miejscowości Sulejów doszło do groźnego wypadku lawety z autokarem. W stojący na przystanku autobus autosan, uderzył mercedes przewożący samochód osobowy i dostawczy. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej: OSP Przygłów (2x), OSP Sulejów (1x) oraz JRG Piotrków Trybunalski (3x).

Kierowca autobusu zatrzymał się na wyznaczonym miejscu jezdni jako przystanek autobusowy. W pewnym momencie  w autobus uderzyła laweta – kierowca prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i doszło do zderzenia. Strażacy po dojeździe na miejsce zastali jedną osobę (pasażera) zakleszczoną w pojeździe lawety. Osoba była przytomna lecz z obrażeniami zewnętrznymi. Konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Kierowca lawety również został ranny jednak wyszedł z pojazdu o własnych siłach przed przyjazdem służb.

Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Na miejscu Policja ustalała dokładne przyczyny wypadku.

Fot.: Marta Rytych Fotografia, Aneta Kolasińska