KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wypadek na DK 12 w Poniatowie. Siedem osób rannych.

Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 03.10 na krajowej dwunastce w Poniatowie. W wyniku wypadku siedem osób zostało rannych. Do szpitala trafiły wszystkie osoby jadące oplem zafirą (31-latka, jej mąż i czworo dzieci w wieku 2, 3, 9, 10 lat), a także kierowca ciężarówki. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego.

Z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn kierująca oplem zafirą zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z cysterną. Ciężarówka uderzyła w drzewo następnie przewróciła się na jezdnię.  W zbiorniku  przewożono smołę, która w niewielkiej ilości wylała się na asfalt i została zabezpieczona przez strażaków.

Ratownicy usunęli również dużą plamę substancji ropopochodnej, która rozciągnęła się na długości około 400 metrów. Działania trwały blisko 12 godzin. Krajowa dwunastka na ten czas została całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy dla samochodów.

Relacja na tvn24.pl kliknij, aby zobaczyć nagranie z drona!

Galeria:

Zdjęcie 1 z 24

 

fot.: K.Rytych, M.Rytych, A. Marecka