KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Włodzimierzów: Pożar w budynku mieszkalnym

Groźny pożar w budynku mieszkalnym jednorodzinnym we Włodzimierzowie. Na miejsce wezwano trzy zastępy straży pożarnej w tym dwa z naszej jednostki.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania w środę 21 lutego kilkanaście minut po godzinie 5.00. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane dwa zastępy z OSP Przygłów oraz jeden z PSP Piotrków.

Pożar we Włodzimierzowie

Strażacy po dotarciu pod wskazany adres potwierdzili zagrożenie. Zarzewia ognia wydobywały się z konstrukcji sufitu w obrębie komina palnego. W budynku panowało silne zadymienie. Na szczęście mieszkańcy w porę się obudzili i opuścili budynek jeszcze przed przybyciem służb.

W początkowej fazie akcji gaśniczej został wyłączony prąd w budynku oraz wprowadzono do niego dwóch ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych. Strażacy musieli rozebrać część drewnianej konstrukcji sufitu oraz ścian, aby dostać się do źródła pożaru. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej udało się powstrzymać rozwój pożaru na cały budynek.

Przez blisko dwie godziny na miejscu pracowało 18 strażaków z OSP Przygłów i PSP Piotrków.