KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Włodzimierzów: pożar i słyszalny „wybuch”

Fot.: archiwum OSP Przygłów

W niedzielę, 10 października, ok. godz. 2:30 do Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku i słyszalnym wybuchu w miejscowości Włodzimierzów.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z OSP Przygłów i PSP Piotrków. Strażacy udając się pod wskazaną lokalizację nie zastali pożaru. Po kontakcie z osobą zgłaszającą udali się do opuszczonego domu weselnego przy ul. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zastali tam napalone ognisko oraz puszki po aerozolach, które wrzucone do ogniska mogły spowodować efekt wybuchu. Strażacy zagasili ogień przy użyciu gaśnicy oraz przenośnej hydronetki plecakowej. Na miejscu nikogo nie zastano. W lokalizacji pożaru oraz wejściu w budynek strażakom pomagał patrol policji.