KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wezwanie do gniazda os

Owady błonkoskrzydłe, jak nazywana jest grupa, do której zaliczają się osy, szerszenie i pszczoły, mogą stwarzać duże zagrożenie dla mieszkańców. Szczególnie dla osób uczulonych na jad tych owadów. W związku z tym, zaniepokojeni mieszkańcy obecnością takich lokatorów, alarmują straż pożarną.

Kolejne takie wezwanie nasi strażacy otrzymali w poniedziałek, 26 lipca w miejscowości Włodzimierzów. Zgłoszenie dotyczyło gniazda os. Na miejscu okazało się, iż gniazdo zlokalizowane jest w budynku gospodarczym w pobliżu domu mieszkalnego. Strażacy ubrani w specjalne kombinezony pozbyli się intruzów, likwidując miejscowe zagrożenie.

Strażacy ostrzegają – w przypadku pojawienia się niechcianych intruzów w budynku mieszkalnym, gospodarczym itp., nie należy podejmować próby usunięcia ich na własną rękę. Bez odpowiedniej wiedzy oraz zabezpieczenia można tylko rozdrażnić owady, które zaczną atakować. W przypadku stwierdzenia owadów należy powiadomić o fakcie sąsiadów oraz wezwać specjalistyczną firmę, a w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, wezwać straż pożarną pod numerem 998 lub 112.