KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Uwaga kierowcy! 4 – kilometrowa plama ropy na DK 12.

Strażacy zakończyli właśnie usuwać dużą plamę substancji ropopochodnej z krajowej 12. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 26 listopada około godziny 4:50 na odcinku DK 12 pomiędzy miejscowościami Korytnica – Przygłów. Plama ropy ciągnęła się na odcinku czterech kilometrów. Na miejsce natychmiast wezwano dwa zastępy straży pożarnej z Przygłowa oraz jeden z Piotrkowa Trybunalskiego.

Strażacy usuwali plamę przez dwie godziny. W tym czasie ruch na jezdni był utrudniony. Przyczyną wycieku była nieszczelność układu paliwowego w samochodzie dostawczym. Kierowca pojazdu prawdopodobnie nie zauważył nieszczelności. Na szczęście został zatrzymany przez Policję na 409km krajowej 12.

Po zakończeniu działań przez strażaków Policja przywróciła prawidłowy ruch.