KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Usuwaliśmy skutki wichury w Sierosławiu (gm. Moszczenica)

Wczorajsze alerty o możliwości wystąpienia silnego wiatru, a nawet trąby powietrznej niestety sprawdziły się. Najwięcej zniszczeń jest w miejscowości Sierosław (gm. Moszczenica). Uszkodzony tam jest praktycznie co drugi dach budynku. Wiatr nie oszczędził również budynku OSP.

Ze względu na liczne zniszczenia do miejscowości Sierosław zadysponowano również zastęp z naszej jednostki. Około godziny 9.30 udaliśmy się na miejsce, gdzie zabezpieczaliśmy dach budynku gospodarczego na jednym z gospodarstw. Zniszczeniu uległo ok. 400m2 pokrycia dachowego. Strażacy zabezpieczyli dach i mienie przy pomocy plandek.

Na miejscu pracowały znaczne siły i środki PSP i OSP z terenu powiatu piotrkowskiego oraz sztab kryzysowy Starostwa Piotrkowskiego. Na szczęście z zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

UWAGA! Nadal obowiązuje ostrzeżenie 2 stopnia wydane na powiat piotrkowski. Od godziny 15.00 przewiduje się wystąpienie kolejnych silnych wiatrów. Uważajcie na siebie.