KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Trzy zdarzenia związane z wystąpieniem silnego wiatru

Dwa zastępy z naszej jednostki zostały dziś, 24 lipca, zadysponowane do zdarzeń związanych z wystąpieniem silnego wiatru w naszym regionie. Zostaliśmy wezwani do Przygłowa, Włodzimierzowa oraz Sulejowa.

Przed godziną 19.00 pierwszy zastęp udał się na drogę krajową numer 12 (DK 12), gdzie drzewo runęło na jezdnię blokując prawy pas w kierunku Sulejowa. Kilka minut później drugi z naszych zastępów wyjechał do Włodzimierzowa na ulicę Radosną. Jak się jednak okazało zgłoszenie to dotyczyło tego samego zdarzenia przy którym pracował pierwszy zastęp.

Po powrocie do bazy dostajemy ponowne zgłoszenie. Tym razem do powalonego drzewa na domek letniskowy w Sulejowie przy ulicy Piotrkowskiej. Po rozpoznaniu oraz konsultacji z miejscową jednostką wracamy do bazy bez podjęcia działań.

W całym powiecie piotrkowskim odnotowano kilkanaście podobnych zdarzeń. Niemal wszystkie dotyczyły powalonych drzew na jezdnię lub budynki.