KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacy usunęli zagrażające drzewa i gałęzie

W poniedziałek, 30 września na terenie powiatu piotrkowskiego wystąpiły silne wiatry powodujące wiele interwencji straży pożarnej. Skutki usuwane były jeszcze przez kilka dni, a w działaniach intensywnie pracowali strażacy oraz pracownicy zakładu energetycznego.

Najbardziej wiało w głębi kraju i na południu kraju, gdzie porywy sięgały 100 km/h. W Gnieźnie zanotowano 105.1 km/h, w Nowym Sączu 101.5 km/h, a w Sulejowie 91.1 km/h.

Strażacy musieli interweniować do wielu połamanych gałęzi i drzew oraz uszkodzonych linii energetycznych. W Polsce zanotowano ponad 6000 interwencji z powodu przechodzenia porywistych wiatrów, natomiast w powiecie piotrkowskim niemal 80.

Nasi strażacy do kolejnych zdarzeń zostali zadysponowani 3, 4 i 5 października. W Poniatowie do usunięcia zwisających gałęzi, a we Włodzimierzowie do kolejnych dwóch zagrożeń.

Na ulicy Energetycznej drzewo pochyliło się nad budynkiem mieszkalnym. Przygłowscy strażacy po przyjeździe na miejsce wezwali podnośnik koszowy i przycięli drzewo do bezpiecznej wysokości.

Następnie zostali wezwani na ulicę Słoneczną, gdzie usunęli złamane konary zwisające nad drogą.